Přejít k obsahu

Praktické stáže studentů a absolventů ZČU - program Erasmus+

Informace na:

http://www.naerasmusplus.cz/cz/mobilita-osob-vysokoskolske-vzdelavani/pro-studenty/

 

!!Jeden student může dostat grant na mobilitu v celkové max. délce 12 měsíců v každém studijním cyklu (Bc., Mgr. nebo Ing., Ph.D.) bez ohledu na počet a typ mobilit (tj. studijních pobytů a praktických stáží). Absolventská praktická stáž se počítá do studijního cyklu, ve kterém je k ní podepsaná smlouva. U studia, které sestává pouze z jednoho cyklu (Mgr. nebo Ing.), je maximální délka mobilit 24 měsíců. Do maximální délky 12 nebo 24 měsíců se počítají i studijní pobyty a praktické stáže realizované v daném studijním cyklu v rámci programu LLP Erasmus. !!

 

  • Praktické stáže  v rozsahu  2 – 12 měsíců se realizují ve firmách, školách a dalších organizacích v zemích EU, které zaměstnají studenta nebo absolventa ZČU v rámci jeho studijního oboru.

  • Neoprávněnými organizacemi, ve kterých praxe nesmí probíhat, jsou orgány a instituce EU a organizace spravující programy EU.  Praktické stáže  na ambasádách a konzulátech nebo v zastoupeních či veřejných institucích domovské země studenta - např. kulturní instituce, česká centra, zastoupení krajů aj. - jsou přípustné za podmínky, že bude splněn požadavek mezinárodnosti takovéto stáže.

 

  • Účastníky praktických stáží mohou být absolventi ZČU nebo studenti a doktorandi ZČU po ukončení 1. ročníku v jakéhokoli formě studia. Při výjezdu na studentskou stáž musí být její účastník  po celou dobu studentem ZČU.  Absolvent musí stáž realizovat do 12 měsíců po ukončení studia na ZČU a na stáž musí být závazně vybraný ještě v době studia na ZČU, tj. musí odevzdat kontaktní osobě na ZV přijímající organizací potvrzený předsmluvní formulář Host Organisation Profile.

 

Termín pro přihlášení se je průběžný a přidělení grantu závisí na aktuálním stavu finančních prostředků a výši případného příspěvku přijímající organizace. Přihláškou je zaslání aktuálního životopisu zájemce na adresu binova@rek.zcu.cz 

 

Granty na ak. rok 2016-2017 jsou určené na praxe probíhající od července 2016 do 30. září 2017.

Aktuálně už nejsou granty na absolventské praxe (budou opět až na abs. praxe začínající nejdříve od července 2017). Na studentské stáže budou prostředky až pro praxe  začínající nejdříve od ledna 2017. Zájemci se mohou hlásit už v r. 2016.

Od ak. roku 2016-7 spolupracujeme s konzorciem Educa, v rámci jehož projektu Erasmus+ bylo ZČU přiděleno několik grantů na realizaci praktických stáží studentů a absolventů ZČU. Podmínky jsou stejné jako pro stáže financované projektem ZČU (viz. výše). Zájemci se hlásí také u kontaktní osoby P. Bínové.

 

Pokud zašlete svůj životopis v češtině  na e-mail binova@rek.zcu.cz, budou Vám zasílány aktuální  nabídky  praxí a další informace, mj. i o aktuálním stavu grantů.

 

Zájemce si oborově vhodnou stáž může najít i sám a na e-mail binova@rek.zcu.cz zašle vyplněný a přijímající organizací potvrzený formulář Host Organisation Profile. Pokud bude stáž odpovídat výše uvedeným podmínkám a budou volné granty, bude mu potvrzeno závazné přijetí a přidělení grantu.

 

Praxi můžete hledat i pomocí těchto zprostředkovatelů:

- http://globalplacement.com/

- www.internsplus.ie

- www.dutchinternship.com

- http://aiesec.cz/plzen/

- www.interntown.com
- www.eu-next.eu

- www.praktikum.de
- www.bayhost.de 
- www.placement-uk.com
- www.worldofskills.com
- www.balfor-recruitment.com
- www.infostages.com

- www.oneco.org

- www.euroformrfs.it

- www.incoma.net

- http://www.workhound.co.uk/jobs/ISP-jobs

- http://www.inqjobs.co.uk/jobs/ISP-jobs

- www.europartnershipagency.com

- www.internshipsireland.com

- www.internshipconsultant.eu

- www.ehtvalencia.com

- www.espracticas.com/

- www.imot.es

- www.almondvoclink.co.uk

- http://www.education-berlin.de/joomla/

- www.paragoneurope.eu

- www.europroyectosldv.com

- http://www.bragamobilityopen.com

- http://www.futurum.com.pl/a/

- www.intern-placements.com

- www.trainingexperience.org

- http://www.europeanmovement.eu

- www.dncc.co.uk

- http://www.almondvoclink.co.uk/work-placements/

-  www.placementinportugal.com

- http://www.praxisnetwork.eu/

- http://erasmusintern.org

- http://www.traineeup.com/en

- http://www.totneseuropeanschool.co.uk/ - jazyková škola - praxe vhodné pro studenty a budoucí absolventy  FF, FEK, FPE (kontakt:  jessica@totneseuropeanschool.co.uk)

- http://www.trivago.cz/jobs/

 

Kontakty na organizace pro zprostředkování ubytování během stáží:

 

Patička